6-oji rinktinė

Diena, skirta karių savanorių darbdaviams


Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6 - oji rinktinė organizavo karių savanorių darbdaviams skirtą renginį. Tai ketvirtasis, jau tradicija tapęs, pirmąjį rugsėjo šeštadienį organizuojamas toks renginys, kuomet iš Šiaulių ir Telšių apskričių suvažiuoja karių savanorių darbdaviai ir jų šeimos nariai.


Kariai savanoriai yra žmonės aukojantys savo laiką tam, kad mokytųsi ginti Tėvynę. Jie periodiškai dalyvauja kariniuose mokymuose, pratybose, kurios vyksta savaitgaliais ir darbo dienomis. Suderinti savanorišką kario tarnybą su tiesioginiu darbu neretai būna sunku, iškyla įvairaus pobūdžio problemų, tam yra rengiami susitikimai su karių savanorių darbdaviais parodyti, kad lankymasis pratybose nėra tik laisvalaikio praleidimas - tai rimtas ir Lietuvai reikalingas užsiėmimas, kuomet savanoriškais pagrindais atliekama pareiga Tėvynei.


Savanorių darbdaviams skirta šventė vyko divizijos generolo Edvardo Adamkavičiaus poligone, kur susirinko apie 60 Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės karių savanorių darbdavių ir jų šeimos narių. Šventė prasidėjo Prisikėlimo apygardos 6 - osios rinktinės vado majoro Nerijaus Kačkausko sveikinimo kalba. Šventės dalyviai buvo suskirstyti į aštuonias komandas. Vėliau visi stebėjo Rinktinės Žvalgų būrio karių parodomąją programą, o po jos šventės dalyviai turėjo galimybę trumpam pabūti kariais ir komandos sudėtyje savo jėgas išbandyti improvizuotame kliūčių ruože. Visiems daugiausiai emocijų suteikė pasivažinėjimas poligone šarvuočiu M-113 ir šaudant iš šratasvydžio ginklų vykdant ugnies taško naikinimą. Neliko abejingi ir Žvalgų parengtoms demonstracinėms, praktinėms užduotims, tokioms kaip: mazgų rišimo, ugnies įžiebimo parankinėmis priemonėmis, vandens filtravimo, persikėlimas per vandens kliūtį virve, pirmosios pagalbos suteikimas.


Šventės dalyviai, kurie nesiryžo savęs išbandyti jiems parengtose užduotyse galėjo apžiūrėti Prisikėlimo rinktinės karių demonstruojamą turimą ginkluotę ir amuniciją, Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Būtigeidžio dragūnų bataliono karių karinį visureigį HMMWV bei išbandyti savo taiklumą rungtyse, tokiose kaip šaudymas iš lanko ar šratasvydžio ginklais į taikinius. Vaikai neliko be veiklos, jiems buvo organizuojamos atskiros pramogos, iš kurių labiausiai patiko pasivažinėjimas šarvuočiu bei komandinis ėjimas dviejų metro slidėmis. Prisikėlimo apygardos 6-oji rinktinė stengiasi glaudžiai bendradarbiauti su karių savanorių darbdaviais, nuo kurių ne retai priklauso kario savanorio galimybė dalyvauti kariniuose mokymuose. Rinktinės vadovybė džiaugėsi geru bendradarbiavimu ir tarpusavio supratimu, dėkojo savanorių darbdaviams už galimybę savo darbuotojams garbingai atlikti pilietinę pareigą Tėvynei. Malonu buvo išgirsti, kad čia susirinkę darbdaviai yra neabejingi savo darbuotojams ir krašto gynybai, supranta savanoriškos tarnybos būtinybę, jos reikšmę, bei reikalingumą ir mielai išleidžia savo darbuotojus į mokymus ar pratybas.


Kalbinti įmonių vadovai džiaugėsi darbuotojais – kariais savanoriais, dirbančiais jų įmonėse, įvardijo juos kaip gebančius efektyviai dirbti komandoje, atsakingai ir laiku priimti sprendimus, sutelkti kolegas bendram tikslui, visą tai jie išmoko kariuomenėje. Jie didžiuojasi savo tarnyba Savanorių pajėgose ir dažnai pasakoja ir dalijasi įgyta patirtimi kariniuose mokymuose ar pratybose. Šiaulių universitete studijuoja ne vienas studentas – karys savanoris, neabejingas liko ir šventėje dalyvavo Šiaulių universiteto rektorius prof. Donatas Jurgaitis, rektorius pabrėžė koks yra svarbus jaunas žmogus ir ugdoma atsakomybė suprasti, kas yra Tėvynė, pilietiškumas ir tauta. Profesorius džiaugėsi kad Šiaulių universitetas su Rinktine glaudžiai bendradarbiauja ne pirmi metai - kartu ugdo jaunąją kartą dalyvaujant valstybinėse šventėse, organizuojant bendrus edukacinius projektus ir kitus renginius.


Tai yra ketvirtoji tokia šventė 2011 metais atkūrus Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-ąją rinktinę. Dauguma šventės dalyvių atsiliepė teigiamai ir tikisi, jog kitais metais vėl galės susiburti kartu ir paragauti „kareiviškos" duonos.


Pranešimą parengė: Neringa Safonovienė

Nuotraukos: vyr. eil. Gvido Mamonovo