6-oji rinktinė

Tapk kariu savanoriu

Nori tarnauti Lietuvos kariuomenėje, bet tuo pačiu dirbti ar studijuoti civiliniame gyvenime. O gal turi laisvo laiko ir nori išbandyti save kitokioje aplinkoje.

Ateik į kariuomenę ir prisijunk prie karių savanorių. Šiandien KASP tarnauja virš keturių tūkstančių karių savanorių, kurie yra rengiami Lietuvos Respublikos sausumos teritorijos karinei apsaugai ir gynybai, tarptautinėms operacijoms taip pat teikti pagalbą kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms.

Krašto apsaugos savanorių pajėgas sudaro Savanorių pajėgų štabas, šešios rinktinės, apimančias visą Lietuvos teritoriją. KASP sudaro 6 rinktinės, kuriose yra virš keturiasdešimt kuopų išdėstytų visoje Lietuvos valstybės teritorijoje

Į tarnybą, vadovaujantis savanoriškumo principais, atrenkami pagrindinį išsilavinimą (pageidautinas - vidurinis) turintys Lietuvos Respublikos piliečiai, pagal fizinį pasirengimą, sveikatos būklę bei moralines savybes tinkami kario savanorio tarnybai.

Kario savanorio tarnyba yra nenuolatinė karo tarnyba, suderinama su kario savanorio „civiliniu" darbu, mokslais ar studijomis. Per metus karys savanoris vidutiniškai pratybose praleidžia nuo 20 iki 50 dienų per vienus metus. Mokymai dažniausiai rengiami savaitgaliais, tačiau įvairūs kursai ir ilgesnės trukmės pratybos vyksta ir darbo dienomis. Be išankstinio įspėjimo kariai savanoriai gali būti pašaukti į tarnybą iki 7 parų.

Karių savanorių pratybos, mokymai ir tarnybos užduočių vykdymas laikomi valstybinių pareigų atlikimu. Darbdaviai privalo atleisti karius savanorius ir kitus aktyviojo rezervo karius nuo darbo jų pratybų, mokymų metu ar pašaukus juos vykdyti užduočių.

Kariams savanoriams finansiškai kompensuojamas tarnybos metu praleistas laikas (t. y. už dienas, praleistas mokymuose, mokamas atlyginimas, prilystantis atitinkamo  laipsnio profesinės karo tarnybos kario atlyginimui), apmokamos išlaidos susijusios su tarnybos atlikimu, suteikiamos socialinės garantijos. Kariui savanoriui pavyzdingai ištarnavusiam ne mažiau kaip 10 metų arba ypač pasižymėjusiam vykdant tarnybos užduotis, gali būti suteiktas Garbės savanorio kario vardas.

Kariais savanoriais negali būti:
  1) asmenys, teisti už tyčinius nusikaltimus;
  2) asmenys, kurių veiksnumas apribotas teismo; 
  3) asmenys, kurie per paskutinius 5 metus dėl priežasčių, susijusių su priesaikos sulaužymu, buvo pašalinti iš valstybės politiko pareigų, atleisti iš tikrosios karo tarnybos ar valstybės tarnybos arba pašalinti iš karo mokymo įstaigos.

Kariais savanoriais į Krašto apsaugos savanorių pajėgas gali būti priimami Lietuvos Respublikos piliečiai nuo 18 iki 55 metų amžiaus.

KRAŠTO APSAUGOS SISTEMOS ORGANIZAVIMO IR KARO TARNYBOS ĮSTATYMAS